Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

6 вересня - День визволення Костянтинівки від фашистських загарбників

  Урок памяти в Константиновском музееДо 75-ї річниці з дня визволення Костянтинівки від фашистських загарбників у міському краєзнавчому музеї для учнів міських та районних шкіл проведені уроки пам’яті «Віхи пам'яті і слави» про події, що відбувались на території Костянтинівки у 1943 році. 
Школярі відвідали виставку «Визволителі Донбасу» де познайомились з документами,  фотографіями, особистими речами воїнів – костянтинівців і бійців, що рятували місто від знищення німецькими окупантами і на Донецьку землю повернули мир.     
 Позаду вже були визволені від фашистських загарбників Сталінград, Кавказ, Курськ, Смоленськ. А восени 1943 року  Південний та Південно-Західний фронти Червоної Армії розпочали Донбаську стратегічну наступальну операцію проти групи армій «Південь» Третього рейху. 
  Учні довідались, що першими на декілька годин раніше по шосе Артемівськ (Бахмут) – Костянтинівка в містоУрок памяти к освобождению города в Константиновском музее увійшли танки розвідки.  А в ніч на 6 вересня частини 23-го танкового корпусу стрімко почали наступ, і до кінця дня, за підтримки частин артилерії та піхоти, що наступали на всіх напрямках, визволили Костянтинівку та продовжили переслідування ворога у напрямку Красноармійська (Покровська).
 Звільнення міста було результатом спільних дій всіх задіяних рухомих частин Червоної армії. Особливо відзначилися 135-а танкова бригада і 179-й винищувальний протитанковий артилерійський  полк, яким було присвоєно почесне найменування «Костянтинівських».
 6-го вересня була звільнена Костянтинівка, а 22-го вересня останній ворог вигнаний з території Донбасу. Затамувавши подих правнуки визволителів слухали розповідь про героїзм наших земляків, про тяжкі втрати, понесені військовими частинами, що визволяли місто, про радість перемоги, отриману  в ході Донбаської операції. 
  Імена солдатів і офіцерів, загиблих при звільненні міста і померлих від ран у шпиталях у далекому 1943-у увічнені у мармурі братських могил і навічно залишаться в священній пам'яті нащадків.
 

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.