Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

Составление слов из букв

Комментарии

Пересувна виставка «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870-1918»

Виставка Україна-Франція у Костянтинівському краєзнавчому музеї 11 травня у міському краєзнавчому музеї відкрилась пересувна виставка-дослідження «Міжнародні інвестиції в Україну з кінця ХІХ – початку ХХ століття. Частина друга – Франція». Перша частина була презентована під час візиту у Костянтинівку посла Бельгії в Україні пана Люка Якобса 25 липня 2016 року і розповідала про бельгійські інвестиції в промисловість України наприкінці ХІХ поч.  ХХ століть. 
 Авторами виставки проведена величезна дослідницька і пошукова робота по відновленню історії розвитку промисловості Донбасу. Щоб будувати майбутнє, треба добре знати уроки минулого. І ці уроки підготували співробітники Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького: Лазебник Валентина Іванівна - завідуюча відділом  наукових досліджень і експозицій історії України ХІV-поч. ХХ ст. і Юрій Малієнко - провідний художник-дизайнер, Дмитро Піркл – меценат. Дослідження представлене у форматі інформаційних плакатів-колажів з історичними документами, оригінали яких знаходяться у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького.
 На відкритті виставки були присутні співробітники Донецького обласного краєзнавчого музею - Філонова Катерина, заступник директора з наукової роботи і Білько Дмитро, вчений секретар; начальник міського відділу культури Хоменко Ольга Олегівна, начальник управління освіти Барабаш Ольга Вікторівна з учнями, які беруть участь у міжнародному проекті «Історія моєї громади», краєзнавці Сєров Микола Опанасович, Бредіхін Ігор Володимирович, журналісти місцевих і обласних видань  Березін Володимир Борисович, Пухир Марина Анатоліївна, представник Антикризового медіа-центру Дмитро Ігнатьєв, поет Мілян Михайло Іосифович. 
 Під час презентації виставки Валентина Іванівна розповіла, що європейський період в історії розвитку українських регіонів сьогодні недостатньо досліджений і залишається маловідомим для широкого загалу, і що даний проект презентує музейно-історичну версію взаємовідносин України і Франції періоду 1870-1918 років. Основою для виставки стала колекція Дмитра Піркла, який протягом 2011-2015 років купував історичні документи в Європі і передавав їх до музею. Серед унікальних документів – акції, видані у Парижі, фото рудників, автографи французьких підприємців на цінних паперах, реклама підприємств, фото православного храму, побудованого французами у ті часи. 
 Зараз науковці працюють над третьою частиною проекту яка розкриє історію взаємовідносин України з іншими країнами Європи та Америки. В  майбутньому планується презентувати повноцінний проект в країнах Європи.
 Ми вдячні авторам виставки за те, що вони надали можливість костянтинівцям ознайомитись з ще однією сторінкою історії Донбасу, нашої малої батьківщини. Адже Донбас - це невід’ємна частина України, ії промислове серце. І поштовх до ритмічної роботи цього серця надали саме міжнародні інвестиції в промисловість Донбасу.  
 

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.