Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Виставка "Новорічна ретро-листівка" на зимовому фестивалі

 У суботу 20 січня краєзнавчий музей взяв участь у першому зимовому фестивалі коляди та вертепів в Костянтинівці «Malanka-фест» який  організувала молодіжна платформа ініціатив «Друзі» в Палаці культури та дозвілля.  
 Музейна виставка в Палаці культури та дозвілля КостянтинівкаБула представлена пересувна міні-виставка «Новорічні ретро-листівки». Це мала частка великої виставки «Сяйво ялинкової іграшки», що традиційно проходить у краєзнавчому музеї з середини грудня і до різдвяних свят, де експонуються справжні скляні ялинкові прикраси виготовлені на Костянтинівській фабриці майолікових та дзеркальних виробів. У 2010 році виставка поповнилася новорічними листівками з великої колекції листівок, присвячених різним святам і подіям, які передала до музею мешканка Костянтинівки Букіна Ірина Сергіївна. 
  Пересувна міні-виставка складалась з 150-ти вітальних новорічних листівок 50-х – 80-х років ХХ ст.
Найстарішими серед представлених були чорно-білі фотолистівки з невеликим кольоровим ретушуванням. Зроблені кустарним способом на початку 50-х років. В їх ілюстрації поєднане мистецтво фотографії і авторська ідея оформлення. Невигадливі за сюжетом, вони передавали адресату почуття свята, нагадували найприємніші миті життя. Масовий випуск новорічних листівок у СРСР почався з 1953 року. 
   Мальовані листівки кінця 50-х початку 60-х років з зображенням веселих рожевощоких малюків та їх щасливих батьків поряд з Дідом Морозом, Снігуронькою і Сніговиком підкорили глядачів своєю безпосередністю, щирістю і майстерністю художників. 
  Листівки 70-80 років на виставці були представлені однією з найцікавіших тем - транспорт Діда Мороза. Щоб донести подарунки дітлахам і новорічні вітання дорослим Дід долав велику відстань і фотографи та художники припускали, що пересувався він по-різному: на санях, запряжених трійкою жвавих коней, плив на пароплавах і човнах, летів на ракетах, справжніх і паперових літаках, і навіть на килимах, долав глибокий сніг пішки, на лижах і на сучасному снігоході.
 Один з розділів виставки був присвячений листівкам видавництв «Радянська Україна» і «Мистецтво» з новорічним вітанням українською мовою з зображенням справжніх дівчат в національних костюмах і дерев’яних ляльок «Гуцул і гуцулка». На українських листівках також багато ялинкових гілок з серпантином та кульками, героїв улюблених мультфільмів і казок, лісових пейзажів і морозних візерунків.  
  Дорослі і діти підходили і роздивлялися музейні експонати. Деякі намагались зазирнути на зворотній бік старихфото листівок і прочитати вітальний напис, більш ніж півстолітньої давнини. Одні згадували як було приємно відсилати і, ще приємніше, отримувати листівки поштою. Інші намагались вгадати куди поділись листівки, адже їх було так багато? А малеча питала, що це за кольорові листочки і для чого вони потрібні. Одна мама пояснила доньці так: «Я заздалегідь купувала в кіосках такі новорічні листівки, писала вітання і відправляла своїм бабусі і дідусеві». На що дівчинка сама відповіла: «Мама, це  паперові sms-ки!»
  Відвідувачам сподобалась виставка. Вони були приємно вражені і залюбки ділились спогадами, а ми запрошували всіх до музею. 
 

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.