Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

buy generic cialis online

Комментарии

Виставка "Новорічна ретро-листівка" на зимовому фестивалі

 У суботу 20 січня краєзнавчий музей взяв участь у першому зимовому фестивалі коляди та вертепів в Костянтинівці «Malanka-фест» який  організувала молодіжна платформа ініціатив «Друзі» в Палаці культури та дозвілля.  
 Музейна виставка в Палаці культури та дозвілля КостянтинівкаБула представлена пересувна міні-виставка «Новорічні ретро-листівки». Це мала частка великої виставки «Сяйво ялинкової іграшки», що традиційно проходить у краєзнавчому музеї з середини грудня і до різдвяних свят, де експонуються справжні скляні ялинкові прикраси виготовлені на Костянтинівській фабриці майолікових та дзеркальних виробів. У 2010 році виставка поповнилася новорічними листівками з великої колекції листівок, присвячених різним святам і подіям, які передала до музею мешканка Костянтинівки Букіна Ірина Сергіївна. 
  Пересувна міні-виставка складалась з 150-ти вітальних новорічних листівок 50-х – 80-х років ХХ ст.
Найстарішими серед представлених були чорно-білі фотолистівки з невеликим кольоровим ретушуванням. Зроблені кустарним способом на початку 50-х років. В їх ілюстрації поєднане мистецтво фотографії і авторська ідея оформлення. Невигадливі за сюжетом, вони передавали адресату почуття свята, нагадували найприємніші миті життя. Масовий випуск новорічних листівок у СРСР почався з 1953 року. 
   Мальовані листівки кінця 50-х початку 60-х років з зображенням веселих рожевощоких малюків та їх щасливих батьків поряд з Дідом Морозом, Снігуронькою і Сніговиком підкорили глядачів своєю безпосередністю, щирістю і майстерністю художників. 
  Листівки 70-80 років на виставці були представлені однією з найцікавіших тем - транспорт Діда Мороза. Щоб донести подарунки дітлахам і новорічні вітання дорослим Дід долав велику відстань і фотографи та художники припускали, що пересувався він по-різному: на санях, запряжених трійкою жвавих коней, плив на пароплавах і човнах, летів на ракетах, справжніх і паперових літаках, і навіть на килимах, долав глибокий сніг пішки, на лижах і на сучасному снігоході.
 Один з розділів виставки був присвячений листівкам видавництв «Радянська Україна» і «Мистецтво» з новорічним вітанням українською мовою з зображенням справжніх дівчат в національних костюмах і дерев’яних ляльок «Гуцул і гуцулка». На українських листівках також багато ялинкових гілок з серпантином та кульками, героїв улюблених мультфільмів і казок, лісових пейзажів і морозних візерунків.  
  Дорослі і діти підходили і роздивлялися музейні експонати. Деякі намагались зазирнути на зворотній бік старихфото листівок і прочитати вітальний напис, більш ніж півстолітньої давнини. Одні згадували як було приємно відсилати і, ще приємніше, отримувати листівки поштою. Інші намагались вгадати куди поділись листівки, адже їх було так багато? А малеча питала, що це за кольорові листочки і для чого вони потрібні. Одна мама пояснила доньці так: «Я заздалегідь купувала в кіосках такі новорічні листівки, писала вітання і відправляла своїм бабусі і дідусеві». На що дівчинка сама відповіла: «Мама, це  паперові sms-ки!»
  Відвідувачам сподобалась виставка. Вони були приємно вражені і залюбки ділились спогадами, а ми запрошували всіх до музею. 
 

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.