Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

www.ektu.kz . Мебель боно купить хилтон прямые диваны мебель.

Комментарии

"Музейний дворик: майстер-клас "Макаронне намисто"

майстер-клас у музейний дворик МУЗЕЙ Костянтинівка  29 серпня у «Музейному дворику» діти дізналися, що макарони – це не лише смачна їжа, але й чудовий матеріал для створення МУЗЕЙ Костянтинівка майстер-клас у музейному дворику різноманітних прикрас власноруч. 
  Малеча захоплено майструвала різнокольорові макаронні намиста, браслети й брелоки. Макаронне рукоділля допомагає розвити дрібну моторику рук, а також відіграє важливу роль у розвитку творчих здібностей.
 Цікавим наш майстер-клас виявився не лише для дітей, але й для батьків і бабусь. Наприкінці заходу кожна дитина  забрала з собою виготовлену нею прикрасу.
   Чекаємо на Вас наступної суботи, 5 вересня, у парку культури та відпочинку на святкуванні дня міста Костянтинівки!

Музейний урок: Україна – територія Гідності і Свободи

день 21 листопада у міському краєзнавчому музеї для учнів школи №5 відбувся захід, присвячений святу, яке має назву «День гідності та свободи». Його відзначають в нашій країні з недавніх часів. Але щоб говорити про події Революції Гідності, треба було згадати героїчні сторінки історії України, що стали основою для запровадження відзначання цього пам’ятного дня: могутність Київської Русі, відвагу козаків, події Української революції 1917 -1921 рр., Помаранчеву революцію 2004 і Євромайдан 2013-2014 років. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у свідомості  українців. Це був надзвичайно важкий іспит для країни, коли її громадяни продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Євромайдан, Революція Гідності – усі ці терміни сьогодні стали невід’ємною складовою в історії побудови  української державності. Указом Президента України від 13 листопада 2014 року   щорічно 21 листопада відзначається День гідності та свободи. Розповідь про події осені 2013 року супроводжувалась показом відеофільмів і екскурсією до експозиції «АТО – ООС. Події в Костянтинівці 2014-…»  
 
 

Запрошуємо до музею

пересувна виставка в ліцей 7 листопада 2019 р. у Костянтинівському Ліцеї відкрилась пересувна міні-виставка «Запрошуємо до музею».
 Виставка складається з 14 плакатів, що відображають зали та цікаві експонати міського краєзнавчого музею. Презентувала виставку головний зберігач фондів Мікаілова Альона Валехівна. У формі віртуальної екскурсії по музею учням 3 – А класу розказали про найцікавіші експонати, історію їх створення і походження.
 Діти уважно і з зацікавленістю слухали розповідь екскурсовода, а також задавали питання про експонати, що найбільш сподобались.
 

День захисника України

Без названия14 жовтня ми відзначаємо відразу три свята: Свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України. В цей урочистий день ми вшановуємо тих, хто причетний до високого звання захисника Вітчизни: від вкритих сивиною і увінчаних нагородами ветеранів до воїнів нашого сьогодення. Це свято увібрало в себе багаті та славні ратні традиції та уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її історії. День захисника – свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, діяльністю, сумлінною працею, волонтерського роботою забезпечують Україні захист. 
 Українська армія! Шлях її утворення та формування такий же непростий, як і становлення самостійної України. Українські січові стрільці, Галицька армія, армія Української Народної Республіки – так в свій час називалося українське військо, яке було призване боронити націю. Ми не зможемо не згадати жахливі сторінки в історії українського народу, як Друга світова війна і скільки українських захисників поклали голови за наше мирне майбутнє. Сучасні події в Україні. Напевно кожен з нас навіть у глибині душі не міг подумати, що буде жити в часи, коли всюди чути слово війна. Воно так непрохано увірвалося в наш словник, його чути з вуст кожного українця. 23 роки Україна не знала війни. Наш народ пишався тим, що у буремні 90-ті, нам вдалося зберегти мир. Але, на жаль, сумні сторінки історії повторюються, і мирне небо України накрила чорна хмара військового протистояння. Сьогодні кращі наші сини пліч-о-пліч боронять українську землю, відстоюючи її цілісність. Ми з гордістю говоримо про нашу армію, про тисячі справжніх чоловіків, які стали на захист кордонів України, а також про мільйони простих небайдужих українців-волонтерів. 
вітання бійців 90-го батальону з Днем захисника України від музейників Костянтинівка 2019 Напередодні свят співробітники Костянтинівського міського краєзнавчого музею завітали до бійців 90-го окремого аеромобільного батальйону імені Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова і привітали їх зі святом Покрови та Днем українського козацтва і Днем захисника України, розповіли сучасним нащадкам славетних козаків історію свята. Захід завершився хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника загиблим бійцям 90-го окремого аеромобільного батальйону. 
 
 

Осенний бал кукол

«Одни только дети знают, чего ищут, 
– промолвил Маленький принц. 
– Они отдают свою душу тряпичной кукле, 
и она становится им очень-очень дорога…»
 
игрушка папье-маше Под таким названием в городском музее в течение месяца работала авторская выставка игрушка вязание кукол, которая привлекла внимание посетителей, и не только детей, что вполне ожидаемо, но и взрослых. Ведь кукла  известна с глубокой древности, оставаясь вечно юной. На нее не влияет время, она по-прежнему находит  свой путь  к сердцам  людей любого возраста. Недаром главная идея  выставки  выражалась  словами «Чтобы вечно помнить детство». 
 Полки современных магазинов радуют взор совершенством разнообразной кукольной продукции. Такими куклами любуются, украшают интерьеры квартир, ими играют дети. Куклы выпускаются сериями: Барби, Кэн, Матрешка, Неваляшка, Винкс и многие другие. И все же на фоне победоносно шагающих серийных игрушек, в ХХ веке появляется новый жанр искусства, странный и загадочный – авторская художественная кукла, игрушка мечты.  
 Именно авторские куклы и были представлены  в нашем музее: они выполнены из разных материалов – пряжа, бумага, фоамиран, папье-маше и в разных техниках - текстильная, скульптурная, интерьерная, пальчиковая, вязание. Свои творения представили талантливые кукольники города: работники образования - Бабина Наталья Владимировна, Козубская Алла Николаевна, Ощепкова Ольга Ивановна, Шепель Ирина Яковлевна, которая к тому же была и одним из организаторов выставки, банковский служащий Нестеренко Елена Витальевна, бывший работник химического завода Ледовских Любовь Васильевна, профессиональная художница Корниенко Анна Сергеевна и ученица 10 класса школы №3 Голдобина Анна.   
 Являясь частью культуры всего человечества, кукла сохраняет в своём образе самобытность и характерные черты создающего её народа. Своих кукол авторы наполнили душевным теплом, любовью, фантазией и временем.
художница Корниенко Анна со своими учениками на віставке кукол в Константиновском музееАвторский состав кукольники в Константиновском музее на открытии выставки Осенний бал кукол
 
 
 

Костянтинівський музей в «Museum ArtLab»

банер музлаб На початку серпня у Святогірську для музейних працівників Донецької та Луганької областей Леся Миколаївна Клименко музлаб відбувся чотириденний культурно-просвітницький захід музейна лабораторія «Museum ArtLab» організований Управлінням культури і туризму Донецької облдержадміністрації. На відкритті заходу з вітальним словом і побажанням плідної праці до присутніх звернулась начальник  Управління культури і туризму Певна Аліна Валентинівна.
 Перші два дні були дуже насичені. Модераторами дискусій та лекцій на найважливіші для музейників теми, такі як проблеми обліку та збереження культурної спадщини у надзвичайних ситуаціях, особливості фондово-облікової роботи з військовими предметами, виступили спеціально запрошені професіонали: Леся Миколаївна Клименко – головний спеціаліст відділу з питань музейної справи Міністерства культури України; Ігор Володимирович Пошивайло – етнолог, кандидат історичних наук, генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – музею Революції Гідності; Ірина Василівна Єрмолаєва – завідуюча відділом фондово-облікової роботи Національного музею історії України у Другій світовій війні - Меморіальний комплекс.   
Реваз та Ната Інша освіта музлаб Тренери ГО «Інша освіта» Реваз Татеішвілі та Запішня Наталя провели навчання з основ проектного менеджменту та написання проектних заявок. Разом з музейними працівниками в ігровій формі визначали цілі проектів, формували дерева проблем та вчились їх розв’язувати. Дмитро Білько, вчений секретар Донецького обласного краєзнавчого музею, поділився власним досвідом роботи з розробки та реалізації грантового проекту  «Людина у просторі степу. Доба каменю. Доба бронзи» в рамках програми Українського культурного фонду у співпраці з Андрієм Качурою, власником компанії «AMUSEUM», яка  займається втіленням проекту у експозицію ДОКМ.
 3 серпня на набережній Сіверського Донця навпроти Святогірської Лаври відбулась найцікавіша комунікативно-виставкова частина заходу – створення візитівок музеїв. Намети розгорнули шістнадцять музеїв різного статусу та підпорядкування Донецької та Луганської областей в яких представили історію сіл, міст, районів та найцінніші експонати своїх закладів. Для дітей організували різноманітні майстер-класи.
Костянтинівський міський краєзнавчий музей своєю міні-експозицією розповів про створення іноземними підприємцями потужного скляного виробництва в краї та виникнення міста Костянтинівка. На фото були відображені експозиційні та виставкові зали музею, експонати зі скла. чарівна бусика музлаб  інтерактив музлабЛюбителям старовини був представлений макет ванної печі - «серця скляних та пляшкових заводів» для варки скломаси та інструменти для виготовлення пляшок ручним способом. Предмети кінця ХІХ початку ХХ ст. декоративні скляні шари прес-папьє, циліндри та чорнильниці, які, можливо, стояли на робочому столі у директора пляшкового заводу. Пляшки у вигляді ведмедів, виконані у 1987 році на замовлення ГДР до 750-річчя Берліну та інш. Численним відвідувачам співробітниками музею був запропонований цікавий інтер-актив «Відчуй себе склодувом», де кожен бажаючий зміг протестувати свої легені на силу та міць і попрацювати з головним інструментом для виготовлення пляшок – набірною трубкою і … видути собі повітряну кульку!
 Особливим попитом серед дітей користувався музейний інформаційний майстер-клас «Чарівна бусина», де діти під керівництвом музейного співробітника виготовляли собі зі скляних бус прикраси на зап’ястки і слухали цікаві легенди про виникнення першого скла.
 Захід виявився цікавим, інформативно насиченим, різноманітним і довів, що музеї не тільки зберігають предмети старовини, а й розвивають історію міста, Донеччини й України.
 

Музей на Дні Європи

музейний майстер-клас на Дні Європи 2018 У третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. Цього року центром святкування Дня Європи в Донецькій області було обрано місто Бахмут. Кожна з делегацій міст, районів, ОТГ представляла одну з європейських країн, розповідаючи про її національні традиції, культуру та побут. Костянтинівка презентувала Румунію.
 Однією з умов святкової програми було проведення майстер-класів. Співробітники Костянтинівського міського краєзнавчого музею провели майстер-клас з виготовлення національних символів румунських свят - мерцішорів. Виготовлення яскравих бутоньєрок у вигляді різноманітних кульок білого і червоного кольорів, а також намиста і браслетів, привернуло увагу і зацікавило багатьох учасників свята. Діти і дорослі охоче долучалися до процесу. 
 
 

Народні традиції у музеї

 16 травня Україна відзначає День вишиванки – свято, яке своїм корінням сягає в прадавні часи. вишивкаДля українців вишита сорочка – не просто прикрашений одяг, це особливе: святе, рідне, особисте. Вишивка є символом, що зберігає ідентичність і розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво предків, душа народу.
 В цей день в музеї відкрилась виставка української вишивки «Народні традиції». Першими відвідувачами виставки стали учні 5-го класу школи №8. Під час екскурсії школярі побачили українські рушники, сорочки, серветки прикрашені різнобарвними вишивками з рослинними і геометричними орнаментами, познайомились з техніками вишивки різних регіонів України, бо кожна область, інколи навіть село володіли своїми унікальними техніками вишивання. Екскурсія супроводжувалась українськими піснями про рушники, що даються на щастя й на долю.

Червоний мак – символ пам'яті

мак у Костянтинівському музеї З 2015 року 8 травня в Україні відзначається День пам'яті і примирення на честь вшанування жертв Другої світової війни - найкривавішого збройного протистояння ХХ сторіччя. Символом цього дня було обрано червоний мак - міжнародний знак пам'яті жертв військових і цивільних збройних конфліктів.
 Напередодні в міському краєзнавчому музеї для вихованців гуртка малювання міського Палацу культури і дозвілля пройшов майстер-клас з виготовлення червоних маків. Діти уважно слухали історію виникнення символу, дивились відеофільм присвячений Дню Перемоги, разом з батьками з паперу виготовляли червоні маки. По закінченню заходу для дітей була проведена тематична екскурсія «Костянтинівці у Другій світовій війні».

До Дня українського добровольця

День українського добровольця у музеї 2019 В Україні 14 березня відзначають День українського добровольця.
  Цей день був встановлений Верховною Радою України у січні 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Добровольці – це ті, хто за своєю доброю волею стали солдатами і боронять рідну землю від ворога. Хтось в мирному житті був лікарем, хтось менеджером, кухарем, програмістом, а хтось був студентом. Загалом у воєнному конфлікті на сході нашої країни взяли участь майже 40 добровольчих батальйонів. Вони пройшли пекло найтяжчих бойових операцій: Широкине, Іловайськ, Мар’їнка, Донецький аеропорт. Іменами добровольців, що віддали на фронті свої життя, називають вулиці та проспекти українських міст. І від тепер 14 березня країна щороку віддає шану подвигу і ця дата стала Днем українського добровольця. Їх подвиг рятує країну і сьогодні.
 В міському краєзнавчому музеї 13 березня до Дня українського добровольця пройшов тематичний захід «Добровольці Божої чоти» для учнів 10 класу ЗШ №2. На заході були присутні представники ГО «Костянтинівський центр учасників бойових дій та волонтерів АТО» бійці Добровольчого Українського Копрпусу «ПС» Оношко Юрій, Йовенко Ігор, боєць добровольчого батальйону «Донбас» Поляков Андрій; представники Громадського формування «Гайдамацький Рух» начальник штабу Балан Андрій, Мироненко Володимир, поет Михайло Мілян; представник ЗМІ кореспондент сайту Костянтинівки Христина Оніпченко.
 Учням розповіли історичні факти добровольчого і волонтерського руху. Чому дата 14 березня стала Днем Добровольця. Присутній на заході боєць добровольчого батальйону «Донбас» Поляков Андрій поділився своїми згадками про участь в АТО, розповів важливі моменти бойових подій в Іловайську, показав архівні світлини батальйону «Донбас». Поет Мілян Михайло читав свої вірші присвячені добровольцям. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів – костянтинівців, відвідали експозицію «АТО. Події в місті Костянтинівка 2014-2018 рр.»

 

Шевченківські дні

 Без названияЩороку на початку березня українці відзначають Шевченківські дні. ЦШевченківські дні в музеї 2019ього року виповнюється 205 років з дня народження Великого Кобзаря. З нагоди в краєзнавчому музеї для учнів ЗШ №8 була проведена інформаційно-поетична година «Тарас Шевченко - дзвінка наша слава» з показом оригінального музейного предмету – книги «Повна збірка творів Т.Г. Шевченка», що була видана у 1914 році у Катеринославі до сторіччя з дня народження поета. На той час збірка була одним з найповніших видань де була представлена творчість Шевченка у повному обсязі. До книги увійшли вірші, поеми, повісті, драматичні уривки російською і українською мовами, автобіографічні Школа 8 у Костянтинівському музеї на шевченківські дні 2019матеріали, видання містить багато ілюстрацій.
 Наукові співробітники під час розповіді про життєвий і творчий шлях Тараса Григоровича, про важливі доленосні події в його житті разом із школярами здійснили віртуальну екскурсію до Шевченківського національного заповідника у Каневі, відвідали кімнату-музей Т.Г. Шевченка у Львові. Учні дізналися про останній шлях Шевченка Україною і чому саме Чернеча (Тарасова) гора стала місцем його поховання.
 В стінах музею вкотре звучали вірші Великого Кобзаря.

Россыпь талантов

учителя в Константиновском музее  В преддверии весеннего праздника, посвященного Женщинам, в музее открылась выставка работ, сделанных руками творческих учителей изобразительного искусства и трудового обучения. Выставочный зал музея расцвел великолепием красок. Представлено около ста тридцати оригинальных предметов выполненных из различных материалов: бумаги, фоамирана, синтепона, Бабина Наталья со своими работами в Константиновском музее  ниток, дерева, бисера в разнообразных техниках изготовления. 
 Учитель школы №6 Бабина Наталья создает оригинальные игрушки - скульптурные куклы, которые всегда вызывают улыбку у детей и взрослых, поднимают настроение, радуют своей необычностью. Ведь кукла не только игрушка, она развлекает, учит, воспитывает, украшает дом, является объектом коллекционирования и хорошим подарком.
 Чалая Ольга со своими работами на выставке в Константиновском музееЧалая Ольга, учитель школы №8 представила объемную вышивку. Цветы, бабочки, зверушки на её работах выглядят как живые. Благодаря таким мастерицам объемная вышивка обретает былую популярность и позволяет создавать подлинные произведения искусства.
 Вышивку бисером представили два учителя Людмила Юденкова (НВК) и Мацвей Юлия (ЗШ №15). Этот вид творчества требует особых навыков, терпения, сноровки и хорошего настроения. Вышитые картины очень светлые, яркие и самой разнообразной тематики - цветы, женские образы, иконы, сюжетные картины с украинскими мотивами.
Барвинченко Ольга (ЗШ№9) творит в современной технике папертоль - её фактурные аппликации-шоколадницы из бумаги уникальны, ведь в этом и состоит смысл самого папертоля: создать изделие в единственном экземпляре.
 Учитель лицея Шепель Ирина крючком и нитками вяжет воздушную, нежную красоту: это снежинки, куклы, Шепель Ирина со своими работами в Константиновском музее цветы, футляры для часов, рамки для фотографий.
 Костылева Юлия (ЗШ№1) занимается ниточным плетением. Её мандалы, пасхальная корзинка, рождественский ангел, солнечный веночек поражают тонкостью исполнения и многоцветием.
 Саблина Анастасия со своей работой в Константиновском музееНа картинах учителей изобразительного искусства Жуковой Екатерины (ЗШ№15), Агеевой Любови (ЗШ№5), Саблиной Анастасии (ЗШ№3) любители и ценители живописи нашли для себя много интересного: пейзажи, портреты, натюрморты.
 На уроки своих любимых учителей школьники всегда идут в ожидании маленького чуда, сделанного своими руками.
 Выставка продлится до 20 марта. Приглашаем всех!

Міжшкільний фестиваль у музеї

Міжнародний день рідної мови у Костянтинівському музеї Міжнародний день рідної мови, проголошений ЮНЕСКО у 1999 році звучить лемківька мова у Костянтинівському музеї відзначається щороку 21 лютого з метою підтримки мовної і культурної різноманітності. Дата була обрана на пам’ять про події, що відбулись в столиці Бангладеш 67 років тому, коли від куль поліцейських загинули студенти, які вийшли на демонстрацію на захист своєї рідної мови.
 Сьогодні
 учні навчальних закладів зібрались у краєзнавчому музеї на фестиваль «Рідна мова – душа народу», гаслом якого стали слова «Мова кожного народу неповторна і своя». Організаторами виступили міський краєзнавчий музей спільно з методичним об’єднанням вчителів художньої культури та російської мови під керівництвом Касумової Олени Вікторівни.
 Фестиваль відкрили працівники музею вітанням на різних мовах. Карагічева Вікторія Карагічева фестиваль рідної мови у музеїВікторія, викладач п'ятої школи, лауреат Гран-прі обласного конкурсу А. Галстян у Костянтинівському музеї«Висота», виконала авторську пісню про рідну мову. А потім в стінах музею у виконанні учнів шкіл міста лунали пісні на українській, російській, вірменській, турецькій, білоруській мовах. Діти декламували вірші грузинською, ромською, молдавською, українською мовами. Присутніх вчителів і батьків захопили лемківські, вірменські, ромські, арабські танці. До кожного виступу було підготовлено відео-супроводження: на екрані пропливали Карпатські і Кримські гори, вірменські і грузинські стародавні фортеці, арабські і турецькі історичні пам’ятки, білоруські ліси і ромські степи.

 Музика, яскраві національні костюми, квіти, кульки, прапорці створювали атмосферу свята, на якому всі мові рівні, унікальні, йдуть від душі і серця.всі ми Україна

Небесна Сотня – Герої нашого часу

 Старшокласники ЗШ 5 у музеї на заході Небесна Сотня - Герої нашого часуЩороку 20 лютого Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. Дні з 18 по 20 лютого 2014 року стали одними з найтрагічніших в історії незалежної України. Рівно 5 років тому в Києві на Майдані Незалежності під час протистоянь загинуло близько 130 людей. В історію вони ввійшли під назвою «Небесна Сотня».
 До роковин вищезгаданих подій в краєзнавчому музеї підготували дві фотовиставки: «ОбличчяЗахід у краєзнавчому музеї до Дня Героїв Небесної Сотні 2019 Майдану» автор якої очевидець подій на Майдані восени-взимку 2013-2014, міський поет, фото-художник Михайло Мілян і виставка «Майдан очима нашого земляка» Миколи Сєрова, який був свідком подій на Майдані 18-го лютого 2014 року. 
 Виставки відвідали учні ЗШ №5. Для старшокласників був проведений урок - пам'ять «Небесна Сотня – Герої нашого часу». На заході були присутні: учасник Михайло Мілян читає віршіЄвромайданів в Донецькій області краєзнавець, журналіст Володимир Березін і поет, автор виставки «Обличчя Майдану» Михайло Мілян. Учням розповіли про земляків - героїв Небесної Сотні – Чернявського Дмитра, Бондарева Сергія, Наумова Володимира, Пантєлєєва Івана і Рибака Володимира. Розповідь супроводжувалась показом відеофільмів. Гості ділилися своїми спогадами, враженнями про події Євромайданів, які вже стали історією. Михайло Мілян читав вірші, присвячені Героям. Володимир Березін продемонстрував відеофільм про події з Донецького Євромайдану.
 По закінченні присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять тих, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність нашої єдиної України.

Ветеранам Афганської війни присвячується…

афган 15 лютого – це день, який ввійшов в історію 30 років тому. 15 лютого 1989 року закінчилась війна, яку назвали Афганська. Тягар відповідальності за цю війну лежить на колишніх керівниках Радянського Союзу, а не на молодих хлопцях, які виконували свій військовий обов’язок. Рядові солдати війн не починають, вони гинуть на цих війнах, даючи клятву на вірність, якуафган в музее промовляють разом зі словами присяги.
 14 лютого в музеї пройшла зустріч ветеранів Афганської війни з учнями старших класів школи №2. Кириленко Микола Іванович, офіцер – вертольотчик, голова міської організації «Союз - інтернаціоналіст», і Доренський Володимир Миколайович, старший сержант - зенітник, голова районної організації ветеранів Афганської війни, розказали школярам про тяжкі бої, в яких довелось брати участь, і про товаришів, що не повернулись додому, а назавжди залишились в пам’яті молодими.
 З Костянтинівки і району в Афганській війні взяли участь близкько трьохсот чоловіків, серед них були жінки: Агмазова Валентина Іванівна, Єрмакова Людмила Сергіївна, Філоненко Надія Миколаївна.
памятник афганцам Константиновканаграждены посмертно константиновцы-афганцы Загинули під час бойових завдань Лєнко Олександр 1965 р/н., Мєтєлін Анатолій 1956 р/н., Савенко Володимир 1965 р/н., Василенко Сергій 1965 р/н., Бураджук Микола 1965 р/н., Кутняк Сергій 1968 р/н., Василенко Валерій 1968 р/н., Горбатенков Геннадій 1962 р/н., Комаров Володимир 1961 р/н.
 Після закінчення офіційної частини зустрічі, учні довго розпитували ветеранів про їх нагороди, про пам’ятні події тієї давньої війни. Для школярів ця війна - вже давня історія, а для ветеранів не сторінки підручника, а саме життя, і біль втрат не слабне з плином часу, і кожен день, проведений на тій війні не стирається з їх пам’яті. І наш обов’язок поважати тих, хто вижив і пам’ятати всіх, хто не повернувся. афган вертолёт
getImag1e2012.02.2014
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.