Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Відомі костянтинівці - Олекса Тихий

                                                                                                            До 30-річчя Незалежності України
Олекса Тихий в юності - відомі костянтинівці Відомі костянтинівці - Олексій Іванович Тихий
   (27.01.1927 - 06.05.1984)
 
 Педагог, мовознавець, правозахисник, дисидент, один з засновників Української Гельсінської групи. емблема вертилальна Виступав на захист української мови.
Народився на хуторі Іжевка Костянтинівського району, нині село Іжевка Костянтинівської міської територіальної громади Краматорського району  Донецької обл., Україна 
 Закінчив філософський факультет МДУ ім. Ломоносова, викладав у декількох школах Донецької і Запорозької областей. Визнавав тільки мирні способи донесення владі своїх поглядів.
18 квітня 1957 на основі ст. 54-10 ч. 1 Кримінального кодексу УРСР «за антирадянську агітацію і пропаганду» і «наклеп на КПРС і радянську дійсність» засуджений судом на 7 років таборів і 5 років позбавлення громадянських прав. Приводом для засудження послугував лист до Верховної Ради УРСР і стаття в газету, в яких Тихий засуджував введення радянських військ до Угорщини і критикував радянську виборчу систему.
 У 1972 р. надсилав статтю в газету «Радянська Донеччина», лист «Думки про рідний донецький край» голові Президії Верховної Ради УРСР С. Грушецькому.
 В листопаді 1976 р. у числі десяти ввійшов до Української групи сприяння виконанню гельсінських угод, підписавши її Декларацію і Меморандум.
 В лютому 1977 року був заарештований. Виїзний суд над Миколою Руденко і Олексою Тихим відбувся влітку в Дружківці.  
 Тихого Олексія Івановича по частині 2-й ст. 62 КК УРСР «Антирадянська агітація і пропаганда» засудили до позбавлення волі на десять років з наступним засланням на п’ять років – з відбуванням покарання в виправно-трудовій колонії особливого режиму та визнали особливо небезпечним рецидивістом.
 Помер в тюремній лікарні.  
 19 листопада 1989 року прах Олекси Тихого перепохований на Байховому цвинтарі в Києві поруч з прахом Василя Стуса і Юрія Литвина.

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.