Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Відомі костянтинівці - Польовий Ренат Петрович

                                                                                                                   До 30-річчя Незалежності України
Польовий Ренат відомі костянтинівці
 
 Відомі костянтинівці - Польовий Ренат Петрович                                      (06.10.1927 – 17.09.2008)
  
 Український письменник і краєзнавець, інженер-винахідник, колишній політв'язень, член Української емблема вертилальна Гельсінської Групи.
 Мешкав у Костянтинівці з серпня 1953 року по вересень 1972 року. Працював скловаром на заводі скловиробів. Закінчив вечірній технікум та вечірній інститут за фахом інженера-механіка, працював конструктором, механіком, технологом. Розробив і впровадив кілька високоефективних винаходів із технології виробництва скляного волокна. Працюючи на заводі, зазнавав критики начальства за вживання української мови. 
 За своє життя Ренат Польовий здійснив 93 винаходи, написав 72 технічні статті у галузі виробництва скляних волокон. Його винаходи впроваджували в багатьох розвинених країнах світу. 
 Отримуючи чималі кошти за раціоналізаторсько-винахідницьку діяльність, Ренат Польовий щедро жертвував їх на охорону пам'яток української архітектури.
 За свій кошт видав багато книжок, зокрема і роман Юрія Горліса-Горського «Холодний Яр», автор книжок «Моя боротьба. Спогади», «Кубанська Україна» і «Кобзарі в моєму житті».
 Багатолітній учасник хору «Гомін». Герой посмертної книжки «Тиха війна Рената Польового», упорядник донеччанин Роман Коваль.

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.