Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Як музейники в Карпатах побували

Музейники у Вишкові    З 2 по 5 жовтня відбувся ІІ воркшоп «Сучасні методи роботи музею» який є продовженням проекту «Музей відкрито на ремонт», розпочатого Мистецьким напрямком Українського кризового медіа-центру у 2016 році. 
   Чотири дні близько 40 співробітників музейних закладів з Донецької та Луганської областей жили й працювали в одному з найкрасивіших місць Західних Горганів у селі Ви́шків Долинського району Івано-Франківської області,  що розташоване на висоті 800 метрів над рівнем моря. В перші два дні музейні працівники зі сходу України знайомилися з колегами із Львовської та Івано-Франківської областей, відвідували семінари і активно брали участь у дискусіях. Олеся Гончар директор Львівського меморіального музею тоталітарних режимів «Територія терору» розповіла історію створення музею. Катерина Бадянова і Денис Панкратов від «Метод Фонд» познайомили з цікавим проектом «Музей. Підвалини», що відбувся у Хмельницькому обласному художньому музеї. Дана Брежнєва показала як музей може перетворитися на мистецьку лабораторію. Євгенія Моляр і мистецька ініціатива DE NE DE пропонувала приклади творчого переосмислення радянської спадщини. Саша Долгій під час семінару «Музей і міф» говорив про відкриття виставки «Музей міста Світлоград», про міфи «кришталевого сервізу та шубу» в експозиції Лисичанського краєзнавчого музею. Завідуюча відділом прикладної музеології Львівського державного природознавчого музею Національної академії наук України Наталя Дзюбенко розповіла про теорію і реальність створення експозиції. 
музейники зі Сходу в Тустані  3-го жовтня музейники відвідали Державний історико-культурний заповідник «Тустань» поблизу села Урич Сколівського району Львівської області до складу якого входить культурний центр, церква св. Миколая, музей, пам’ятка геології якій 55 млн. років і унікальна історична знахідка залишків оборонного комплексу на скелях, що був заснований у IХ та виконував функції митниці до XVI ст. Директор заповіднику Андрій Котлярчук провів цікаву екскурсію по території заповідника з показом на сучасних Тустанських скелях 3-D моделювання останньої забудови  фортеці. Також побували на майданчику у підніжжя скель де щороку на початку серпня проводиться фестиваль української середньовічної культури «Ту Стань!». У культурному центрі «Хата у Глубокім» розташованім у традиційній бойківській садибі оглянули старовинні предмети побуту уричан, фото вигляду автентичних будівель села. У музеї історії Тустані побачили цікаві знахідки з території та макети реконструкцій фортеці.  
 Останній день учасники воркшопу провели у місті Вигода. Подорожувалимузейники зі Сходу біля Карпатського трамвайчика карпатським трамвайчиком, маршрутом, яким вже понад 150 років транспортується деревина. Відвідали інтерактивну експозицію «Центру спадщини Вигодської вузькоколійки», поспілкувалися з його засновниками і переглянули цікавий фільм про розвиток місцевості від доісторичного періоду до сьогодення. 
Костянтинівський міський краєзнавчий музей висловлює вдячність команді проекту «Музей відкрито на ремонт» та її керівнику Леоніду Марущаку за чудову організацію заходів, можливість спілкування з талановитими колегами та спеціалістами своєї справи.   
Організатор проекту – Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру за фінансової підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
https://www.facebook.com/USAIDUCBI/
https://www.facebook.com/CulturaldiplomacybetweentheregionsofUkraine/
 
 
 

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.