Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Традиційна виставка «Новорічне сяйво»

7c9b10e361f536a39748603addf94a4d  У міському краєзнавчому музеї Костянтинівки до різдвяних і новорічних свят проходить виставка, що стала традиційною - 9-й рік поспіль, ялинкових прикрас «Новорічне сяйво» (з 15 грудня по 15 січня). На ній представлено все розманїття ялинкових прикрас для зелених красунь. Велика частина з яких з скла: від важких з товстого скла до тонкостінних невагомих. Ключова особливість виставки в тому, що тут експонуються прикраси місцевого виробництва, виконаних талановитими майстрами Костянтинівки у другій половині минулого століття.

   Спочатку виготовленням ялинкових прикрас займалася артіль інвалідів iм. Горького. У 1960-ті роки утворилася фабрика дзеркальних і майолікових виробів «Зоря», де особливе місце відводилося цеху ялинкових прикрас. Асортимент іграшок зі скла був великий, демонструвалися на ВДНГ. Виділяються оригінальністю та іграшки кінця 80-90-х років - виготовлені і розфарбованих вручну величезні барвисті кулі, тварини, казкові персонажі.
   Важливе місце на виставці займають численні новорічні листівки різного часу минулого століття. Тематичні, зворушливі для дітей, їх дизайн ретельно разработывался художниками.
   Виставка включає і тематичні родзинки. Наприклад. на одній з них були представлені ялинки трьох епох: початку XX століття, коли в прикрасах лідирували горіхи, цукерки, яблука; 60-80 рр. - світанку радянської індустрії ялинкових прикрас; сучасності - повсюдне поширення іграшок із пластмаси. Одну з виставок гармонійно доповнювали дитячі вироби, виготовлені для конкурсу «Збережемо ялинку», з макаронів, подушок, шишок, паперу та інших підручних, і не дуже, матеріалів. Їх завдання звернути увагу на проблему збереження лісів. Частина цих робіт тепер демонструється щорічно. Систематично фонди музеї поповнюються новими ялинковими прикрасами, листівками та іншою новорічною атрибутикою. Якщо у Вас збереглися такі - приносьте, вони збережуться і займатимуть своє місце на виставках і радувати відвідувачів.
   За кілька останніх років «Новорічне сяйво» розширив географію своїх відвідувачів, в тому числі, завдяки туристичній фірмі «Арго». Це діти з сусідніх міст - Торецка, Дружківки, Бахмута.
   Виставка не залишить байдужим: дорослі - згадають тут іграшки свого дитинства, діти дізнаються багато цікавого про способи виготовлення, матеріалах, формах і видах ялинкових прикрас різних років. І звичайно, головне - отримають заряд новорічного настрою.

 

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.