Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Музейні історії: Ретро-меблі – трюмо, трельяж

Трюмо А чи знаєте ви що таке «трюмо»? Це слово походить від французького  trumeau — «простінок». Це Трельяж високе вертикальне дзеркало в рамі, що кріпиться між двома віконними прорізами або встановлене на туалетний столик і приставлене до стіни.
Історія трюмо, як і любов до великих дзеркал, виходить з епохи бароко. У цей період з’являються перші жіночі будуари. Широке розповсюдження будуари набувають у XVIII ст. завдяки мадам Помпадур. Трюмо вже тоді було однією з самих помітних деталей оздоблення кімнати.
Раму  виготовляли з дорогих порід дерева та слонової кістки. Дзеркальне полотно коштувало дуже дорого, бо у процесі виготовлення використовували небезпечні для здоров’я ртутні випари. 
Туалетні столики XVIII ст. – це витвір мистецтва. Вони витончені, прикрашені деталями з позолоченою бронзи, оздоблені дорогоцінним камінням. 
Пізніше з’являється різновид трюмо – трельяж. Це також туалетний столик, але вже з трьома дзеркалами – одним стаціонарним і двома поворотними.  
У ХХ ст. у кожній  квартирі були трюмо або трельяж, і навіть обоє разом. І якщо  трюмо ставили в спальні, або у передпокої, то трельяж виконував свої функції, знаходячись у будь-якій кімнаті. 
Зараз можна придбати трюмо в стилі модерн, готика, слов’янський стиль, класичні бароко і рококо, а також об’єднати особливості різних стилів.
В експозиції музею знаходиться трюмо і два трельяжі 30-х років ХХ ст., які були родзинкою в інтер’єрі кожного дому минулого століття.

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.