Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Музейні історії: Ретро-меблі – диван

 Диван - м’які меблі зі спинкою, призначені для сидіння декількох людей. Історія  дивана дуже коротка, але при цьому незвичайна. Спочатку слово «диван» не мало ніякого відношення до м’яких меблів. «Дивана» арабського походження з’явилось у 16 ст. і означало «вести запис», «перелік», «список». Пізніше диваном називали кімнату у турецькому домі, по периметру якої стояли лавки з м’якою оббивкою.
Диван у звичному для нас вигляді з’явився тільки у XVII ст. Найбільш відомий вид диванів «честерфільд» - перший шкіряний диван в Англії поч. XIX ст. Дивани «честерфільд» прикрашали королівські палаци, готелі, джентльменські клуби і розкішні приватні будинки. У дивана є родичі -  кушетка, софа, канапе.
 Наприкінці ХІХ ст. дивани перестають бути прерогативою багатих і починають друге життя у будинках людей різного статку.
Диван Наш музей прикрашає диван сталінського ампіру - це монументальний, великоваговий, по-своєму розкішний предмет меблів, який з 30-х по 50-ті роки був обов’язковою приналежністю кабінетів чиновників, а потім перетворився на символ затишку в кожному домі. В різних моделях дивану зустрічаються такі нюанси як поличка - консоль «для слоників», дзеркало, підлокітники-валики, які відкидаються в сторону і створюють рівне місце для сну.
 І ось майже такий диван у 2003 році передав до музею мешканець міста Райтер Євген. Але доставити його потрібно було самім музейникам. І тоді співробітники музею самотужки на маленькому візку з кумедними пригодами дотягнули величезний важкий диван до музею. І недаремно, адже хоча такий диван не антикваріат, він  цінується як старовинна річ і добре доповнює  інтер’єр 50-60-х років ХХ ст.

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.