Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Юрій Ряст: до річниці з дня народження поета

ю ряст  Цього року 18 лютого виповнилась 76-та річниця з дня народження поета, Рястівські чмтання у Іванопіллі 2020 публіциста, перекладача, нашого земляка Юрія Валентиновича Каверіна. 
 Народився на Донеччині на хуторі Неліпівка, між Костянтинівкою та Торецьком, Костянтинівського району, нині Іванопільський старостинський округ Костянтинівської територіальної громади. 
  Тамже пройшли кілька років Юркового дитинства. Мати працювала на шахті. Школу майбутній поет закінчив вже на Хмельниччині в селі Плужному Ізяславського району, куди він з матір'ю переїхав. Після служби в армії повернувся на Донбас, в Часів Яр, де мешкали материні родичі. Працював на комбінаті вогнетривкої цегли. 
 З 1978 року, після закінчення філологічного факультету Донецького державного університету, вчителював на Донеччині. Два роки викладав українську мову і літературу в Артемівському СПТУ № 7. Потім переїхав на Київщину. Працював викладачем, потім журналістом у всеукраїнській газеті «Сільський час», в Музеї народної архітектури та побуту України. Тривалий час працював журналістом і редактором у засобах масової інформації та видавництвах України. Упродовж багатьох років був одним з найактивніших студійців літературного об’єднання «Радосинь». 
 Ряст - літературне псевдо Юрія. Він є автором поетичних книжок: «Мати і сонях», «Многії літа», «Яворовий дощик», «Курай»; перекладів книжок А. Білецького «Міфи Далекого Сходу», М. Алекберлі «Хотинська війна» (1621 р.)» (у співавторстві), Е. Асанової «Я навчаюся читати» (поетична абетка кримськотатарською і українською мовами). 
 Член Національної Спілки Письменників України з 2004 року. Поетична творчість Юрія Ряста була відзначена літературною премією НСПУ «Благовіст».
  Помер у Києві 17.09.2014р. 
  Людина живе доти, доки про неї пам'ятають. На батьківщині Юрія щороку згадують діти. Зернятко пам'яті про відомого земляка-поета, посіяне в маленьких душах, буде жити протягом їх довгого щасливого життя, не зів'яне і передасться наступному поколінню.  
    Перші шкільні літературні читання відбулись у 2015 році на базі Іванопільської школи.
 Наступного 2016 року задля гідного вшанування пам’яті нашого земляка Юрія Ряста в Костянтинівському районі були започатковані щорічні Рястівські читання. Ініціаторкою заходу стала колишня заступниця голови Костянтинівської районної ради Лариса Степаненко, нині депутат Костянтинівської міської ради, голова посійної комісії з питань охорони здоров'я, освіти, молодіжної політики, культури та спорту. Перші районні читання відбулись у музеї історії Костянтинівського району.
 У 2018 році до 2-х районних читань за ініціативи Костянтинівської районної ради та ГО "Мрія" Іванопільської сільської ради була видана збірка віршів для дітей Юрія Ряста "Яворовий дощик".
 У лютому 2020 року у відзначенні 75-річчя з дня народження поета взяли участь учні усіх сімох шкіл Костянтинівського району. Заходи проходили в Іванопільському будинку культури.  Відбувся мистецький мікс: літературний батл і парад літературних героїв за дитячою збіркою "Яворовий дощик". Школи показували свої постанови за поезією Юрія Ряста. Шкільні ансамблі виконували літературно-музичні композиції, діти читали власні вірші. Тема читань  "Об'єднані любов'ю до рідного краю".  
 18 лютого цього року, в день народження поета, в Білокузьминівській школі учні малювали, а потім декламували його вірші. А у сільській бібліотеці організували книжкову виставку "Юрій Ряст - поет рідного краю".
26 лютого на базі Іванопільської школи планується проведення ювілейних 5-х літературних читань поезії Ряста. Цого разу он-лайн учасниками будуть учні сільських шкіл Білокузьминівки, Маркового та Новодмитрівки. Глядачами заходу залучаються учні шкіл міста Костянтинівки.
Традиції Рястівських читань живуть!
Виставка у Білокузьминівській сільській бібліотеці 2021Ряст у Білокузьминівській школі 2021 

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.