Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Музейні історії: Ретро-меблі - Етажерка

Етажерка з колекції Костянтинівського краєзнавчого музею З 2014 року у музеї експонується цікавий предмет меблів з лози, який складається з окремих відкритих полиць, з’єднаних між собою ажурними стійками. Це етажерка (від фр. «Etagere» - полиця, ярус). Етажерка з колекції Костянтинівського краєзнавчого музею
 Її історія починається в епоху Ренесансу. Тоді етажерку могли дозволити собі лише багаті європейці, антикварні вироби виготовлялись майстрами в індивідуальному порядку з червоного дерева і коштували досить дорого. Легкі полиці не захаращували простір, але дозволяли красиво і впорядковано розмістити різні дрібнички, квіти, книги, атрибути розкоші. Меблі виявились такими зручними, що з XVIII ст. у Франції розпочалось масове виготовлення етажерок у приватних майстернях. А на початку ХХ ст. їх виробництво перейшло від індивідуальних майстрів до великих фабрик. 
 Найбільш популярними етажерки стали у післявоєнні роки, коли люди не мали можливості придбати більш дорогі меблі. Етажерки були невід’ємною частиною інтер’єру будь-якого дому або квартири. Хазяйки намагались прикрасити етажерку, наприклад, накривали полиці серветками з мережива. 
 Ганна Григорівна Волонтир, колишня власниця подарованого музею чудового предмету меблів, використовувала свою етажерку для значущих і цінних для неї речей.
 Сьогодні етажерки знову входять до моди, для їх виробництва використовуються вже сучасні матеріали. Але старовинна етажерка з природних матеріалів – дерева або лози, може прикрасити вашу кімнату як дійсний витвір мистецтва.
 

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.