Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Героїв стежина - від батька до сина: Зубкови

Річниці з дня загибелі 
Героя України Івана Зубкова 
та пам’яті Кіборгів Донецького аеропорту 
присвячується…
 
 Старший лейтенант Іван Зубков - Герой України, боєць 90-го окремого аеромобільного батальйону, народився у 1973 році в м. Деражня Хмельницької області в інтелігентній родині: батько - учитель музичної школи, мама - держслужбовець. У старших класах мріяв бути офіцером. Це рішення не випадкове -  його прадід і дід були офіцерами. 
С.В. Зубков Прадід Івана Семен Зубков учасник радянсько-фінської та Другої світової воїн. За даними «Книги Пам'яті України» пропав безвісти під час оборони Києва. 
Двоє  дідусів українського героя пройшли Другу світову від першого до останнього  дня і повернулись додому. Іван Семенович воював під І.С. Зубков Сталінградом, на Курській дузі, був учасником форсування Дніпра та битви за Київ, брав участь у боях у Східній Пруссії, штурмував Кенігсберг. Нагороджений орденами Червоної Зірки, Вітчизняної війни. Цей родинний бойовий дух і передався  молодому Івану Зубкову.
 У 1995 році Іван закінчив Київське Вище військово-морське училище, ставши морським офіцером. Взимку 2013-2014 років брав активну участь у Революції Гідності на Майдані Незалежності в Києві.
В Донецькому аеропорту
 
 Наприкінці літа 2014 року пішов добровольцем захищати Україну. У складі 90-го батальйону, отримавши псевдо «Краб», пройшов Водяне, Піски, Тоненьке. Остання ротація відбулася в ніч 16 січня 2015 року - Донецький аеропорт. Українських бійців, які захищали донецьке летовище 242 дні, за стійкість, безстрашність і непереможність сепаратисти прозвали «кіборгами». Побратими ввічливо зверталися «Іван Іванич» і говорили про нього: «Невисокий на зріст, худенький, але така сила духу, що його слухались всі. І любили всі. Бо й він усіх любив.» Отримавши поранення у важкому бою, Іван залишився в аеропорту: «З хлопцями сюди зайшов, з хлопцями і вийду…» і продовжував відбивати наступ.
  Особисто прикривши відхід підрозділу, Кіборг Іван Зубков загинув 20 січня 2015 року в результаті підриву Меморіал загиблим Кіборгаму Костянтинівці другого поверху нового терміналу аеропорту. Але Кіборгом Іван став ще набагато раніше, коли у 1987 році на юнацькій фотографії друг зробив напис «Вано - Киборг», який став пророчим у 2014.
9 червня 2015 року старшому лейтенанту Івану Івановичу Зубкову посмертно присвоєне звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». 
  Іван Зубков отримав найвищі нагороди: ордени «Герой України», «Народний Герой України» і, Указом Президента України, його ім’я присвоєно 90 ОАеМБ  81-ї окремої аеромобільної бригади. Має багато нагород і відзнак: він Почесний Громадянин  Хмельницького, Деражні, Летичева, його ім’я носять навчальний заклад та вулиці рідного міста. Українською УПЦ нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України».
  Ім’я Івана Зубкова навічно вкарбоване в граніт меморіалу загиблим Кіборгам на території батальйону у Костянтинівці Донецької області.

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.