Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Місце подвигу – Чорнобиль

   У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС взяли участь більше 600 тисяч спеціалістів: медичні працівники,  День пам'яті Чорнобиль 2020
пожежні, інженери, робочі, шахтарі. Пізніше їх стали називати ліквідаторами. Необхідно було збудувати покриття реактору - саркофаг, проводити дезактивацію зараженої місцевості, гасити торф’яні пожежі, вести спостереження за рівнем радіації.
 У числі ліквідаторів були і наші земляки. Всього за декілька років роботи у Чорнобильській зоні туди було відряджене 648 спеціалістів - костянтинівців, більш 300 вже пішли з життя.
  Чорнобильська аварія - це не тільки велика трагедія, але й урок всьому людству, який показав:  ядерна енергія, що вийшла з-під контролю,  не визнає кордонів, не щадить нічого живого. Тільки завдяки самопожертві і мужності ліквідаторів, які виконали безпрецедентні за своїми масштабами і складностями роботи по усуненню наслідків аварії, вдалось уникнути більш жахливих наслідків і врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.
  В Україні щорічно 14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Дата визначена не випадково - саме 14 грудня завершилось зведення саркофагу над четвертим  зруйнованим енергоблоком АЕС. 
Час народжує героїв.
 

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.