Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Музейні історії: Забута зброя Другої світової

ампуломет  В музеї зберігаються скляні кулі, які зацікавлена людина сприйме як прикрасу і дуже здивується, якщо їй скажуть, що це частина зброї Другої світової війни - снаряд для ампуломету.
 Відомо, що його розробка почалась в СРСР в 1940 році на Куйбишевському заводі №145 імені С.Кірова, а вже в 1941 році після військових випробувань ампуломет був прийнятий на озброєння армії під назвою «125-мм ампуломет зразка 1941 року».  Попередником радянського ампуломету був англійський Northover 1940 року. В якості снаряду використовувались скляні ампули, що мали сферичну форму і наповнювались запальною сумішшю «КС». Ампуломети успішно використовувались для підпалювання траншей і ворожого укриття, створення лісових пожеж на території, зайнятій супротивником, знищення мінних полів.
  У використанні скляних ампул були і складності: були випадки коли при попаданні снарядів на пухкий ґрунт стінки ампул завтовшки 10 мм не розривались. 
  В 1942 році офіційно ампуломет був знятий з озброєння, але частково використовувався до 1944 року. А в штурмовій авіації ампули використовувались до кінця війни.

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.