Поиск
Вход на сайт
Комментарии
-
Не последний герой Константиновки
31.03.2017 19:27Абсолютно согласен с предыдущим комментатором. Написано безумно интересно и информативно, знаете, как ... -
Выставка "Новогоднее сияние" 2015/16
21.12.2015 22:25Замечательная идея - организовывать праздничные выставки для горожан, а еще прекрасная возможность ... -
Освобождение Константиновки 6 сентября 1943 г.
28.05.2015 07:38Здравствуйте, уважаемые жители Константиновки! С огромным интересом прочитала статью об освобождении ... -
Освобождение Константиновки 6 сентября 1943 г.
08.05.2015 06:12Это самое полное исследование освобождения города Константиновки, которое я читал. Очень интересно! -
Школа ФЗО бутылочного завода
21.04.2015 18:11Сейчас это здание, скорее всего, заброшено. -
Авторская выставка "Волшебная нить"
20.02.2015 12:20Надо обязательно посмотреть! А автор будет присутствовать на показе коллекции? Хотелось бы познакомиться ... -
Заповедные места
31.07.2014 06:14«Дружковские окаменевшие деревья» - хотелось бы совершить туда прогулку. Скажите, как можно проехать ... -
Прогулки по Кривому Торцу: Прошлое и настоящее
25.05.2014 15:47Интереснейшая статья!!! Спасибо огромное! -
Воспоминания военнопленного
16.05.2014 06:14Очень понравилось! Прочёл всё -
Не последний герой Константиновки
05.05.2014 17:50Очень интересная статья! Приятно и неожиданно то, что в Константиновке есть специалисты по истории ...

Музей знаходиться за адресою:
Музей находится по адресу:
ул. Трудовая, 388. Константиновка, Донецкая область
Время работы музея для посетителей:
вторник-суббота
с 9.00 до 16.00 (без перерыва)
Время работы музея:
понедельник-суббота, с 8.00 до 17.00
В музее семь экспозиционных и выставочный зал, рассказывающих о истории города Константиновка, проводятся выставки, тематические мероприятия и экскурсии. О времени их проведения можно узнать в разделе «Анонсы и объявления».
Вход в музей по входным билетам
(См. «Стоимость билета и экскурсионного обслуживания»).
Предварительный заказ экскурсий для групп: (06272) 4-20-15
Тематические мероприятия для школ
Организуйте выставку собственного творчества!
Увага! Анонс!
|
Музейные истории: Икона в украинской хате
![]() В экспозиции музея есть православная икона Св. Вел. Параскева Пятница. Из музейных архивных документов нам известно, что ранее икона находилась в «красном углу» дома Чумичкина Ивана Игнатовича, бутылочного мастера Константиновского бутылочного завода, а в 1989 году была передана на постоянное хранение в городской краеведческий музей жительницей города Александрой Фёдоровной Князевой. Икона датирована началом ХХ века, рама и оклад сделаны по церковным канонам. Параскева держит шестиугольный крест и свиток с надписью «Върую во единаго Бога». Справа и слева надписи «Св. Вел. Параскева».
Параскева Пятница – чисто женская икона, с которой с давних времён связаны все тайные женские и
![]() Святая Мученица – целительница от самых тяжёлых душевных и телесных болезней, особенно от лихорадки, зубной и головной боли.
По поверьям святая Параскева – покровительница полей и животноводства, помогает в сохранении хозяйства, поэтому в день её памяти принято нести в церковь для освящения плоды, которые хранятся потом до следующего года. Кроме того, святой Параскеве молятся от избавления скота от падежа. Также святая Параскева Пятница считается покровительницей портных.
До ХХ века икона святой Параскевы Пятницы была в каждом православном доме. В сёлах до сих пор ставят эту икону возле колодцев, источников, потому что она считается покровительницей воды.
Параскеве Пятнице посвящены дни: 27 октября и 10 ноября.
|
У музеї відкрилась художня виставка
«Живопис створюється природою, часом і людиною»
Леонардо да Вінчи
![]() Юрій свою трудову діяльність почав з робочої професії, але це лише зовнішній атрибут, насправді він завжди відчував себе і був художником. Саме тому майже п’ятнадцять років з 1979 по 1994 роки працював у міській художньо-оформлювальній майстерні, яка об’єднала талановитих, високопрофесійних художників. Основним напрямком діяльності було художнє оформлення приміщень підприємств і організацій міста та району. Послугами майстерні користувались заводи, навчальні заклади, училища, технікуми, лікарні. Крім простої планшетної роботи (навчально-наочної, агітаційної, інформаційної) художники виконували монументальне оформлення приміщень як зовні, так і всередині. Були розписані вестибюль
![]() Вперше картини Юрія Решетняка були виставлені в краєзнавчому музеї в квітні 2019 року на колективній авторській виставці «Забуті сторінки історії Костянтинівки», яка була присвячена діяльності міської майстерні. А зараз в жовтні 2020 року відбулась перша в його житті персональна виставка в стінах музею.
Гостями виставки були його друзі художники, відвідувачі музею, представники міських ЗМІ, члени літературного об’єднання «Дзеркало», один з них Костянтинів Анатолій присвятив Юрію Решетняку свій вірш.
Талановита людина талановита у всьому - Юрію Володимировичу підкорилась і поезія. В його віршах і краса природи, і роздуми про життя, і пам’ять про друзів.
Те, що йде від серця, до серця і доходить.
|
Музейні історії: Цінний бельгійський папір
![]() На той час Товариство було найкрупнішим інвестором скляної промисловості Донбасу, йому належали три заводи - скляний, пляшковий і хімічний. Товариство мало статутний капітал 6 млн. франків і випустило 60 тисяч акцій номіналом 100 франків кожна. Акції випускались відповідно акту, завіреному нотаріальною конторою «Ван Хальтерен» і опублікованому в газеті «Бельгійський оглядач», до початку 1920 року.
Акція надрукована з використанням кольорової літографії. У рамці з геометрично-рослинним орнаментом розташований текст французькою мовою з підписом Голови ради товариства П. Нобле, з відповідними «мокрими» печатками і штампами. На зворотньому боці дев’ятнадцять пронумерованих відривних купонів для отримання дивідендів.
Акція розміщена у експозиції «Виробництво скла у Костянтинівці кін. ХІХ поч. ХХ ст.» і свідчить про фінансове та економічне життя підприємств скляної промисловості нашого міста 110 років тому.
|
Музейні історії: Пляшкове царство
Наприкінці ХІХ ст. Бельгійське акціонерне товариство «Донецькі скляні заводи в Сантуринівці» отримало дозвіл на будівництво заводів вздовж річки Кривий Торець на землі придбаній у місцевого землевласника Пантелеймона Номікосова.
У 1895-1896 рр. бельгійськими підприємцями були збудовані скляний, пляшковий і хімічні заводи.
На пляшковому заводі у 1909-1913 роках об’єм виробництва складав близько 50 мільйонів пляшок. Виготовляли пляшки шампанські, пивні, сельтерські, горілчані, боржомні в чотирьох кольорах: зелені, темно-зелені, коричневі, прозорі. Також було освоєно виробництво аптечного посуду, банок під варення, балонів.
В експозиції можна побачити вироби майстрів-склодувів, що вражають своєю формою, різнобарвністю, широким асортиментом.
|
Як ми творили Новорічні дива
4 січня у міському Палаці культури та дозвілля відбувались справжні Новорічні дива. На гостей чекала театралізована розважальна програма з майстер-класами, конкурсами, казками та розвагами.
![]() На майстер-клас «Медова свічка» запрошувала Ольга. Свічка – джерело життя і світла, символ тепла і затишку, домашнього вогнища. Здавна без неї не обходилось жодне свято. Сьогодні всі присутні мали можливість створити свою Різдвяну свічку. Виготовлена власноруч і творчо прикрашена свічка стала кожному гарним сувеніром і поєднала у собі чари українських традицій, тепло дитячих долонь і незабутній запах меду.
«Об’ємні 3D сніжинки» і гірлянди «Сніговичок» вчила робити майстриня Альона. Традиційно до новорічних свят люди прикрашають оселі і помешкання різноманітними яскравими гірляндами. Для
![]() ![]() На новорічні майстер-класи «Новорічні вироби з паперу» та «Мерцішор з ниток» юних талантів запросили майстрині - Вікторія та Алла. Діти з кольорового паперу своїми руками майстрували символи 2020 року - ялинку та мишку зі шматочком сиру! З кольорових ниток зв’язували святкові сувеніри-мерцішори.
Кожна дитина на згадку про «Новорічні дива» виготовила собі сувенір, отримала гарний настрій і задоволення!
|
З Україною в серці
![]() В ці дні ми частіше звертаємось до нашої історії, ми повертаємось в минуле, щоб краще зрозуміти сучасність. Ідея єдності українських земель існувала не одне століття: від Київської Русі IX ст. до суверенної держави кінця XX ст. Але, так вже розпорядилась доля, протягом століть землі України в різні часи входили до складу інших країн: Росії, Польщі, Австро-Угорщини, Румунії. Історичний шлях до незалежності був довгий і тяжкий. І на цьому шляху були спроби створити свою державу: тільки в ХХ ст. українці пережили Українську Народну Республіку, Гетьманат - Українську державу, Директорію, Західно - Українську Народну Республіку, Українську Радянську Соціалістичну Республіку. Народ виборював незалежність з Україною в серці.
24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла історичний документ - Акт проголошення незалежності України, і споконвічна мрія про незалежну, соборну державу стала історичною реальністю. На карті світу постала нова самостійна країна - Україна. Саме про ці події виняткового значення для долі українського народу працівники музею розказали членам територіального Центру соціальної допомоги населенню напередодні Дня Незалежності.
|
На канікулах в музей
|