Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Знахідка в старому радіо

декабрь 1947 Нещодавно до музею потрапила знахідка виявлена в незвичайному місці. Працівниками май 1969  Дніпропетровської охоронної структури, що несуть службу на Костянтинівському хімічному заводі, була знайдена стара радіола «Чайка». Вона вже давно була в неробочому стані, але її нутрощі окрім стареньких потріпаних платівок зберігали кимось ретельно прихований невеликий плаский гаманець в якому були старанно складені декілька старих і не дуже фотографій радянського періоду. Найстарішому фотопортрету майже 72 роки, датований він груднем 1947 року. Із маленького з хвилястими фігурними краями чорно-білого фото до нас всміхається миловидна молода дівчина з темним кучерявим волоссям у капелюшку.
 Друге фото п’ятдесятирічної давнини відображає святковий першотравень 1969 року. На заводській площі перед  конторою і палацом культури хіміків ми бачимо зібрання великої кількості людей – робітники заводу з гілочками саморобних квітів, прапорами і транспарантами готуються до загальноміської день химика танці демонстрації. Попереду невелика група жінок вирішила зафіксувати цю подію.
 На іншому фото подію святкової першотравневої ходи 1973 року вирішила зберегти група колег-хіміків, вишикувавшись на фоні скверу. З фотографії всміхаються святково вбрані, з гарними зачісками молоді жінки і чоловіки у костюмах з краватками. По напису на зворотному боці ми знаємо прізвище фотографа - С. Пластун.
май 1973 Травень місяць для хіміків втричі святковий місяць, тому що останню неділю травня робітники хімічної галузі ще відзначають своє професійне свято – День хіміка. Започаткували цю традицію в 1960 році студенти хімічного факультету Ленінградського (Санкт-Петербурзького,) університету. З 1966 року його вперше відзначили на державному рівні в СРСР. В  Україні День хіміка встановлений Указом Дмитро Булич Президента України від 7 травня 1994 року і відзначається щорічно в останню неділю травня. Костянтинівські хіміки також щороку відзначали своє свято. До Палацу культури хіміків приходили трудовими династіями і сім’ями з дітьми. Урочиста частина починалась у центральній залі з відзнаки кращих робітників. Далі був концерт самодіяльності, а також професійних колективів з інших міст. Закінчувалось свято у неофіційній обстановці за святковим столом у колі друзів. Останні три фото відображають святкування Дня хіміка у приміщенні Палацу культури.
 Якщо ви, шановний читачу, впізнали своїх друзів на цих фото, будь ласка, зверніться до краєзнавчого музею.
 Окрему подяку висловлюємо Дмитрові Буличу за надання фотографій до музею, небайдужість, допитливість і зацікавленість історією Костянтинівки.

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.