Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

День пам'яток історії та культури України відзначили проведенням обласного семінару у Добропіллі

початок семінару 18 квітня у Міжнародний день пам'яток та історичних місць культурна спільнота України відзначає День пам'яток історії та культури. Цього дня у місті Добропіллі і на території Добропільського району відбувся обласний семінар-нарада присвячений одній з найактуальнішій темі сьогодення «Методологічні аспекти роботи та нормативно-правова база у сфері охорони культурної спадщини» організований Управлянням культури і туризму Донецької облдержадміністрації і Добропільською районною радою. У семінарі взяли участь спеціалісти і фахівці з охорони культурної спадщини з міських і районних держадміністрацій області.
  
 Почався семінар з обговорення важливих нагальних проблем. Юлія Літвінова, начальник відділу культури і туризму  Добропільської райдержадміністрації, познайомила присутніх зі станом роботи з охорони культурної спадщини на території району та розповіла, що на території району існує 46 пам’яток історії і культури, 283 пам’ятки археології місцевого значення які є невід’ємною частиною культурного надбання України.  У своїй доповіді «Про археологічні дослідження на території Добропільського району» Олександр Петренко, історик, археолог-краєзнавець, розповів, що на території району близько двох сотень виставка кераміка добропілля  курганів і, що в досліджених були знайдені цікаві речі, частина з яких представлена учасникам семінару на виставці «Керамічна історія Добропільщини». Головними спеціалістами відділу курортів, туризму та охорони культурної спадщини Світланою Глушко та Єлизаветою Портатенко були розглянуті питання порядку погодження органами культурної спадщини проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, програм та проектів, реалізація яких може позначитися на об’єктах культурної спадщини та порядок перенесення пам’яток місцевого значення у разі загрози знищення.
ми на кургані Після офіційної частини учасникам запропоновано цікаву виїзну екскурсію на огляд кургану, що розташований на землях Криворізької сільської ради. Старший науковий співробітник Донецького краєзнавчого музею Юрій Коваль розповів, що на Донеччині нараховується близько 7,5 тис. курганних насипів. Знищуються вони не тільки природним чинниками, а й шукачами скарбів, глибокою оранкою, щільністю забудов, і тому для збереження об’єктів археологічної спадщини є вкрай необхідним проведення комплексу протиаварійних робіт і неухильне дотримання Законів України Про охорону культурної і археологічної спадщини.
Запашним караваєм та щирим привітанням зустрічали учасників семінару учениці Криворізької школи і  мотанкинародна майстриня Гайдук Марія Миколаївна і запросили до шкільного музею ляльки-мотанки, де зібрано понад півтори тисячі різноманітних ляльок-оберегів. 
виїзна екскурсія семінару у ДобропілліВідвідали учасники семінару архітектурний комплекс маєток-садибу-музей Генріха Яковича Судермана, розташований у селі Зелене, яке він придбав у 1887 році. До сьогодні зберігся добротний будинок у класичному стилі з двоповерховою лівою і одноповерховою правою частинами. Між ними парадний вхід прикрашений двома колонами з доричним ордером. По периметру великого просторого подвір’я розташовані залишки господарських будівель і новобудови. В'їзд до маєтку, як і 130 років тому, позначений масивними (відреставрованими) колонами. На  Емблема на відреставрованих колонахжитловому будинку у круглій розетці є ініціали «HMS», що означають «Генріх та Марія Судерман». Старший син Генріха Судермана - Ісаак Судерман був засновником Торецького товариства вогнетривких виробів тренеру Костянтинівці. Керуючий садибою Іван Цебанов розповів про одну з  найстаріших господарських будівель маєтку, що була збудована у 1889 році, в якій зараз знаходиться конюшня, де утримуються породисті рисаки, неодноразові чемпіони України. Іван Миколайович з гордістю розповідав про перемоги, призи і кубки своїх підопічних.
Инжирия
 
Кличка
 

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.