Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

День соборності України

jskutu3774nmxolwo22 січня в нашій країні щорічно відзначається День соборності України - державне свято, встановлене на честь об'єднання Придніпровської та Західної України в єдину державу.
22 січня 1919 року, було підписано і проголошено у Києві на Софійській площі договір про возз'єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-Української народної республіки (ЗУНР) в єдину українську державу.
Цей документ, який увійшов в історію як "Акт Злуки", і став підставою для свята соборності України. Офіційно День соборності України почали відзначати з 1999 року згідно з Указом президента Л. Кучми. 
23 сiчня 1919 р. було оголошено відповідні постанови Трудового Конгресу. 3 цього часу ЗУНР дістає назву - Західна Область УНР (ЗОУНР). Але через воєнний час практичне об’єднання обох державних організмів відкладалося на майбутнє. Це питання остаточно мали вирішити Всеукраїнські Установчі Збори. Спроба возз’єднання двох українських держав залишилася декларацією. Польські війська методично витісняли армію ЗУНР з території Галичини. Існування УНР також ставало дедалі більш проблематичним з огляду на вторгнення радянських військ. 


Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.